Apie gatvės gimnastika

Gatvės gimnastika – tai nauja, vietomis ekstremali, gatvės sporto šaka žmonėms, kurie yra neabejingi savo sveikatai. Viena iš šio sporto esminių idėjų yra grįžimas prie užmiršto meno – pratimai su savo kūno svoriu ir jų perkūrimas panaudojant savo vaizduotę.

Gatvės gimnastika (angl. street workout, calisthenics) egzistuoja jau senai. Hip-hop’o 1990-ųjų muzikiniuose klipuose galima pamatyt kaip atliekami prisitraukimai ant šviesoforų, autobusų stotelių… Tačiau visuomeninio susidomėjimo gatvės gimnastika susilaukė prieš 10 metų, atsiradus pirmiems video klipams internete. Tada internetą užkariavo amerikiečių ir rusų video, kuriuose jie atlikinėjo tam laikotarpiui nematytus jėgos triukus ir elementus ant skersinių, lygiagrečių ar vaikų aikštelėse.

Per dešimtmetį gatvės gimnastika susiformavo į oficialų sportą. Jam įtakos turėjo sportinė gimnastika, break dance, visa gatvės kultūra ir netgi cirkas. 2011 m. buvo įkurta pasaulinė gatvės gimnastkos federacija (world street workout & calisthenics federation) ir buvo surengtas pirmasis gatvės gimnastikos pasaulio čempionatas, kuriame dalyvavome ir mes. Tais metais Deividas Smailys iškovojo 3-čią vietą jėgos rungtyje. Dabar federacija kasmet organizuoja pasaulio čempionatą kartu su 15-20 pasaulio taurės etapų ir superfnalų metų pabaigoje. Mūsų kasmet rengiamas Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas yra taip pat rengiamas pagal fedaracijos nuostatus ir taisykles. Nacionalinių čempionatų laimėtojas keliauja i tų metų pasaulio čempionatą.

Gatvės gimnastikos pavadinimą paaiškinti nėra sunku. Visi pratimai yra pritaikyti gatvės/lauko aplinkai. Šiuo sportu galima užsiimti lauke, specialiuose sporto aikštelėse, miesto parkuose, gatvėje, namie, miškuose ar net poilsiaujant prie jūros.
Pagrindinis privalumas – galimybė pasiekti puikią fizinę formą ir atletišką sudėjimą neišleidus nei cento sporto salėms!